Kaip dalyvauti viešuosiuose pirkimuose?

Viešieji pirkimai – puiki galimybė verslui padidinti savo pardavimus parduodant savo paslaugas, prekes ar darbus viešojo sektoriaus įmonėms ( mokyklos, darželiai, ligoninės, savivaldybės įmonės ir kitos viešos institucijos.) Nauji ir smulkūs verslai dažnai ieško informacijos, kaip jie gali pradėti dalyvauti viešojo sektoriaus konkursuose. Tiekėjams kyla paprastas klausimas: kaip dalyvauti viešuosiuose pirkimuose?

Norint laimėti didelį viešąjį konkursą, gali tekti paprakaituoti – ten taikomos ilgesnės ir sudėtingesnės procedūros, didesni reikalavimai. Visgi norint pradėti ir atlikti pirmus pardavimus, kurių vertė yra mažesnė – viskas nėra taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti.

Nuo ko pradėti norint dalyvauti viešojo sektoriaus pirkimų konkursuose

Nėra vieno būdo, kuris padėtų jums iškart konkuruoti dėl sutarčių, bet visuomet kažkur pradėti juk reikia. Šie sprendimai gali užtrukti, bet yra ganėtinai paprasti:

  • Padidinti pardavimų skaičių – didesnė apyvarta leis jum konkuruoti didesniuose konkursuose.
  • Vykdyti mažesnės vertės užsakymus – taip praturtinsite savo darbų aplanką viešojo sektoriaus darbais.
  • Bendradarbiauti su kitais – sudaryti partnerystės sutartis ar apsvarstyti bendras įmones tam, kad lengviau įsitvirtintumėte.

Sutarčių paieška leidžia jums ieškoti mažos vertės viešojo sektoriaus pirkimų. Tačiau yra ir dar smulkesnių pirkimų vykdomų kasdien, kurių paieškoje galite ir nerasti. Šie pirkimai nėra reklamuojami, todėl jūs turite susisiekti su vietos perkančiosiomis organizacijoms. Sužinokite, kaip jie vykdo pirkimus ir pabandykite gauti galimybę teikti pasiūlymą.

Didelės vertės viešieji pirkimai

Dideli viešojo sektoriaus konkursai dažnai reikalauja šios informacijos:

  • 2-3 metų sąskaitos – tai įrodo, kad jūsų įmonė yra finansiškai stabili;
  • Minimalios apyvartos ataskaitos – to tikslas išvengti pasirašyti kontraktą su maža įmone, kuri negali prisiimti papildomo darbo
  • Viešojo sektoriaus klientų prašymai pateikti panašių kontraktų – įrodymas, kad jūsų įmonė sėkmingai vykdė tokio pobūdžio darbus viešajame sektoriuje.

Tai gali būti kliūtys naujoms ar mažoms įmonėms. Jei jūs neturite įrašų, kad dirbote viešojo sektoriaus klientams, tai dažnai atrodo kaip priežodis apie vištą ir kiaušinį. Kaip jūs galite laimėti konkursą jei nesate turėjęs klientų viešajame sektoriuje?

Dalyvaukite pirkimuose ir gaukite patirties

Visi šie būdai reikalauja laiko ir pastangų , tačiau padės jums pradėti dalyvauti viešojo sektoriaus konkursuose. Plečiantis jūsų verslui ir patirčiai viešųjų pirkimų konkursuose, gerinsite ir savo padėtį konkuruoti laimėti ir didesnius viešojo sektoriaus konkursus. Taigi tik Jūsų pačių dalyvavimas iš tikrųjų padės sužinoti, kaip dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Šaltiniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *